Jak powinny być przeprowadzone oględziny auta po wypadku?

W przypadku kiedy ulegniemy wypadkowi, czy też kolizji i zamierzamy się ubiegać o odszkodowanie to warto wiedzieć, na co zwraca uwagę rzeczoznawca samochodowy. Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Przede wszystkim trzeba zapewnić rzeczoznawcy odpowiednie warunki do oględzin. Dobrze jest jeśli można podjeść do auta z każdej strony, a także zapewnić odpowiednie oświetlenie. Można na przykład wyprowadzić samochód na chodnik przed domem, czy też wjechać na kanał, bądź też postawić auto na podnośnik. Wiele zależy od tego, w jakim stopniu auto jest sprawne.

Warto też mieć na uwadze to, aby podczas takiej czynności, jak oględziny samochodu po wypadku rzeczoznawca zrobił zdjęcie każdej rzeczy, która to jest uszkodzona. Odpowiadając prosto na pytanie, jak powinny wyglądać oględziny auta po wypadku, należy odpowiedzieć, iż powoli, dokładnie, z uwzględnieniem szczegółów.
Utworzenie takiej bardzo szczegółowej dokumentacji z oględzin daje podstawy do sformułowania opinii technicznej, na podstawie której zostanie wypłacone odszkodowanie. Taki uszkodzony samochód powinien być bardzo dokładnie i skrupulatnie obejrzany oraz oczywiście zanotowany przez rzeczoznawcę.

Dla wielu osób ciekawostką będzie fakt, iż nie wszystkie usterki są zauważalne od razu. Pewne defekty i uszkodzenia stają się widoczne dopiero wtedy, kiedy samochód będzie w trakcie naprawy. W takiej sytuacji trzeba zrobić zdjęcia oraz poprosić o ponowne oględziny.
Pomimo, iż na pierwszy rzut oka szkody wydają się duże, a koszty naprawy wysokie to jednak bardzo często ostatecznie dzieje się tak, że otrzymujemy zaniżoną, a co za tym idzie nie od końca adekwatną stawkę w stosunku do poniesionych szkód.

Zanim zdecydujemy się na zakup samochodu najlepiej wejść na stronę, na której możemy dokładnie zobaczyć na co zwrócić uwagę przy oględzinach https://odkupodszkodowania.pl/ogledziny-samochodu-po-wypadku-na-co-zwrocic-uwage/

Takie sytuacje wbrew pozorom zdarzają się dosyć często, w praktyce to, że samochód jest poważnie uszkodzony, a naprawa kosztowna wcale nie musi oznaczać, iż otrzymamy wysoką kwotę odszkodowania.
Oczywiście w przypadku niezadowolenia można składać odwołania, a także również skorzystać z prawnej pomocy specjalisty do spraw odszkodowania. Dzięki temu możemy otrzymać rzetelną informację, o jaką kwotę faktycznie mamy w takiej sytuacji prawo się ubiegać oraz oczywiście pomoc w zakresie tworzenia takiego odwołania od decyzji w ubezpieczeniu. Dlatego też warto posiadać własne zdjęcia, które w takim przypadku mogą nam się przydać, aby skutecznie wykazać faktyczne szkody.

Jeśli zatem sprawa dotyczy auta po wypadku czy kolizji, należy przede wszystkim wiedzieć, iż podstawą są szczegółowe i bardzo dokładne oględziny, a także samodzielne zrobienie kilku zdjęć, które pozwalają na udokumentowanie szkód.
Warto oczywiście być przy takich oględzinach, aby można było wskazać samodzielnie daną usterkę, na wypadek gdyby rzeczoznawca jej nie zauważył.

Author: newser

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *