Czy włosy doczepiane można farbować?

włosy doczepiane

Wiele kobiet marzy o długich włosach jednak na zapuszczenie włosów do upragnionej długości musimy bardzo długo czekać. Jednak mimo wszystko osobom mającym krótkie włosy i marzących o długich lśniących włosach łatwiej jest taki efekt osiągnąć niż kobietom z długimi włosami, którym zamarzy się odmiana i chęć posiadania fryzury w stylu klasycznego, krótkiego boba.

Doczepienie włosów trwa chwilę a daje świetny efekt

Osoby z długimi włosami, które chcą zmienić fryzurę na krótkie włosy bez ścinania swoich włosów muszą męczyć się ze żmudnym upięciem fryzury, która imitowała by krótkie, modne cięcie. Mogą również skorzystać z peruki, jednak peruki rzadko wyglądają naturalnie, a ponadto latem noszenie peruki powoduje uczucie jakbyśmy nosili zimową czapkę w pełnym słońcu. Posiadaczka krótkich włosów, która zapragnie długiej fryzury również może skorzystać z opcji peruki, jednak jak zostało to wyżej opisane takie rozwiązane nie jest najkorzystniejsze dla naszego wyglądu. Posiadaczki krótkich włosów, które chcą przedłużyć lub zagęścić naturalne pasma często decydują się na doczepiane włosy naturalne. Efekt jaki dzięki temu zabiegowi można osiągnąć daje dobre efekty i często ciężko odróżnić, że kobieta ma doczepione włosy. Mimo możliwości osiągnięcia bardzo naturalnego efektu na głowie wiele z nas boi się, że tzw. „doczepy” będą wyglądały sztucznie.

Takie przekonanie bierze się z tego, iż w Internecie krążą zdjęcia amatorsko przeprowadzonych zabiegów, z których straszą nas posklejane włosy i widoczne łączenia. Trwałe przedłużanie włosów obciąża nasze włosy, stąd warto zadbać o fachową opiekę przeprowadzając tego typu zabieg w profesjonalnym salonie fryzjerskim. W przypadku kiedy chcemy zagęścić nasze włosy warto zapoznać się z metodą clip in.

Jest to metoda nie inwazyjna dla naszych włosów, gdyż do ich mocowania nie używa się kleju ani stałych łączeń – mówi nam właścicielka sklepu włosy doczepiane ohlovehair.

Włosy clip in wpinane są dyskretnie między nasze kosmyki tak by zamaskować wpięcie, stąd często używa się ich celem zagęszczenia włosów. Zaletą tej metody jest fakt, że przy odrobinie wprawy będziemy w stanie zagęszczać przy ich pomocy nasze włosy samodzielnie. Dodatkowo aplikacja włosów metodą clip in jak i ich zdejmowanie zajmuję bardzo mało czasu, także możesz eksperymentować z różnymi fryzurami i fantazyjnymi upięciami.

Jak jednak dobrać odpowiedni kolor pasm do naszego koloru włosów?

Jeśli mamy włosy naturalne, możemy zgłosić się do sprzedawcy, który na pewno pomoże nam w doborze odpowiedniego odcienia. Jednak jeśli jesteś posiadaczką włosów farbowanym w niestandardowym kolorze na pewno zastanawiasz się czy włosy doczepiane można farbować. Odpowiedź brzmi tak, ale trzeba przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy uważać z farbowaniem i nie narażać je na zbyt częste poddawanie takim zabiegom by przedłużyć ich trwałość. Ponadto pasma clip in można jedynie przyciemniać, nie wolno ich rozjaśniać, gdyż grozi to ich zniszczeniem. Oczywiście próbę pomalowania doczepianych włosów możemy przeprowadzić tylko jeśli mamy pewność, że są to włosy naturalne. Włosy syntetyczne nie nadają się do farbowania, dlatego należy szukać i kupować włosy u sprawdzonych sprzedawców.

Author: newser

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *