Czym zajmuje się adwokat rodzinny?

adwokat rodzinny szczecin

Sprawy rodzinne wiążą się zazwyczaj z silnymi emocjami. Dotyczą bardzo ważnych kwestii życiowych. Wszelkie kwestie tego tyczące zostały uregulowane przez kodeks prawa rodzinnego i opiekuńczego. Zawiłości przepisów nie jesteśmy w stanie sami we właściwy sposób zinterpretować i potrzeba porady specjalisty. Wiele kancelarii adwokackich zajmuje się prawem rodzinnym. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czym zajmuje się adwokat rodzinny?

Co robi adwokat rodzinny poza udzielaniem porad prawnych?

Oprócz porad prawnych można ustanowić go pełnomocnikiem strony. Są to trudne tematy, ponieważ najczęściej dotyczą sfery uczuciowej i materialnej, takich jak rozwody, przyznawanie opieki nad dzieckiem jednemu z rodziców, pozbawienie bądź ograniczenie władzy rodzicielskiej, ustanowienie lub zaprzeczenie ojcostwa, podział majątku oraz wszelkie sprawy spadkowe. Powierzając sprawę adwokatowi można być pewnym, że zostanie ona poprowadzona z całą sumiennością i zaangażowaniem. W tym trudnym okresie możemy liczyć na pełne zrozumienie i wsparcie. Nie musimy zaprzątać sobie głowy wszelkimi formalnościami, zostaną one wypełnione z całą starannością i rzetelnością. Nie trzeba pilnować terminów rozpraw sądowych, jednocześnie będziemy informowani na bieżąco o przebiegu sprawy, mając tym samym pełną kontrolę nad postępowaniem oraz wgląd do całej dokumentacji.

Obecność profesjonalisty w osobie adwokata pomoże nam uniknąć wielu przykrych sytuacji, zwłaszcza chodzi o kontakty z drugą stroną. Niejednokrotnie bywa tak, że na sali sądowej spotykają się jedynie adwokaci obu stron. Sprawy rozwodowe to ciężki temat nawet dla wytrawnego adwokata, ponieważ poruszane kwestie dotyczą bardzo osobistych spraw, niejednokrotnie intymnych, gdy w grę wchodzi na przykład zdrada jednego z małżonków. Jak zawsze za błędy dorosłych najwyższą cenę płacą dzieci. Dziecko nie rozumie, dziecko jest bardzo zagubione. Kocha oboje rodziców, a nagle znajduje się w sytuacji, gdy musi zamieszkać z jednym z nich. Ono chce i mamę i tatę. Często w takich przypadkach jest potrzebna pomoc psychologiczna, bo dziecko nie jest w stanie poradzić sobie z taką traumą jaką jest rozwód rodziców.

Może więc warto byłoby się zastanowić nad wystąpieniem o ustanowienie separacji? Sąd wyda wtedy postanowienie o ustanowieniu separacji między małżonkami na określony okres czasu. Warto spróbować. Może uda się odbudować zerwane więzi, minie trochę czasu, opadną emocje.

Pośpiech jest zazwyczaj najgorszym doradcą, a czas leczy wszystkie rany. Może więc zwaśnieni małżonkowie dojdą do porozumienia, a dzieci unikną przykrych konsekwencji rozwodu rodziców. Jeśli się nie uda, trudno. Ale będziemy żyć ze świadomością, że zostało zrobione wszystko w tym kierunku. Kiedy minie czas orzeczonego okresu separacji, a sąd stwierdzi całkowity rozpad więzi emocjonalnych, duchowych i materialnych, wtedy już nie będzie żadnych wątpliwości o orzeczeniu rozwodu. Małżeństwo ustaje z chwilą uprawomocnienia się wyroku, a nie z chwilą wydania tego orzeczenia.

Zdaje się być zauważalnym fakt, że coraz więcej par trafia na wokandy sądowe, niż na ślubnym kobiercu, stając się tym samym niezwykle ważnym problemem społecznym.

W sprawach rozwodowych warto skorzystać z kancelarii adwokackiej w Szczecinie, która jest liderem jeśli chodzi o profesjonalną obsługę prawną w zakresie prawa rodzinnego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie kancelarii – AdWokat Rodzinny

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *