Gdzie kupić sadzonki borówki amerykańskiej?

plantacja-borowki

Stały się niezwykle popularne, są przepyszne i wyglądają bardzo zjawiskowo. Oprócz walorów smakowych udowodniono im właściwości zdrowotne, gdyż posiadają one sporo witamin i minerałów, pomagają pozbyć się wolnych rodników, i przy tym wszystkich mają niewiele kalorii. Nic innego nie pozostaje, jak tylko brać i garściami zjadać! Cóż to za cud? Cud natury – borówka amerykańska. Sadzonki borówki amerykańskiej kupić można, a nawet powinno się to robić od sprawdzonych dostawców, najlepiej prosto z plantacji, która zajmuje się hodowlą takich sadzonek.

Mimo wszystko jednak to borówkę amerykańską można dostać niemal w każdym sklepie warzywno-owocowym i w prawie każdym markecie spożywczym na terenie Polski. Owoce borówki amerykańskiej nie są jednak tanie. Chcąc najeść się ich do syta należałoby zapłacić około trzydzieści, czterdzieści złotych za kilogram owoców. Dosyć sporo, jak na małe, niewinne owocki. Dla smakoszy jest jednak nadzieja na własne owoce, ponieważ uprawa jest stosunkowo prosta. Krzewy nie są wymagające, przyzwyczajone są do klimatu podobnego do tego, który występuje u nas, dostęp do sadzonek również jest coraz większy.

Borówka amerykańska, domyślić się łatwo, pochodzi z Ameryki Północnej, dlatego najwięcej owoców sprowadzamy właśnie stamtąd. Sprowadźmy zatem Amerykę do naszego ogródka. Ale od początku. Najpierw należy krzew borówki zasadzić, żeby później móc cieszyć oko i podniebienie fioletowymi owocami.

Sprawdzone miejsca gdzie kupimy sadzonki borówek amerykańskich

Najprościej oczywiście – w centrach handlowych związanych z ogrodnictwem. Najpewniej – w szkółkach krzewów i drzew. Można również popytać rodzinę, sąsiadów i znajomych, wszak trend borówkowy z roku na rok wyraźnie wzrasta, co się chwali, bo borówka amerykańska ma niepowtarzalny smak, właściwości odżywcze a sam wygląd owoców na krzewie (rosnącym aż do dwóch metrów wysokości) jest urzekający. Tym samym sadzonki borówki amerykańskiej są coraz powszechniej dostępne także w większych sklepach ogrodniczych, trzeba jednak wiedzieć, że najlepsze owoce dadzą nam te krzewy, które kupujemy od właścicieli prywatnych plantacji.

Jak zasadzimy zakupione sadzonki borówki?

Najlepiej sadzić krzewy na wiosnę lub jesienią, aczkolwiek posadzenie ich latem nie powinno zaszkodzić. Sadzenie borówki musi być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem gleby. Gleba dla borówki powinna być kwaśna. Miejsce, w którym borówka będzie się dobrze rozwijać powinno być słoneczne oraz umiarkowanie ciche, bezwietrzne. Krzewy borówki amerykańskiej są odporne na niskie temperatury, przeżywają nawet dwudziestostopniowe mrozy! Oprócz odpowiedniego miejsca i gleby bardzo istotne jest nawożenie krzewów. Odbywać się to powinno raz lub dwa razy do roku, najlepiej specyfikiem przeznaczonym do borówek. Krzewy posadzone, zadbane, teraz pozostaje czekać na owoce, które z pewnością będą smakować o niebo lepiej niż te z marketu a i właściwości zdrowotne będą niezaprzeczalne.

Author: newser

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *