Co to jest magazyn wysokiego składowania?

W naszym kraju ostatnimi czasy następuje bardzo szybki, gwałtowny wręcz rozwój różnych gałęzi przemysłu. Zjawisko to nierozerwalnie związane jest z rozwojem gospodarczym naszego kraju, który to przecież w ostatnich latach rok po roku zbliża się pod względem ekonomicznym do krajów najbardziej rozwiniętych. Każdy z nas, w okolicach swojego miejsca zamieszkania może zaobserwować powstające wielkie inwestycje, które wymuszają zapotrzebowanie na magazyny wysokiego składowania. W drodze do pracy, czy przemieszczając się w innym celu widzimy place budów, na których konstruowane są wielkie hale, mające zatrudniać wielu pracowników. Są to inwestycje zarówno firm polskich jak i zagranicznych. Co ważne, wobec rosnących cen gruntu coraz więcej takich hal magazynowych buduje się w taki sposób by zwiększyć ich wysokość zaoszczędzając tym samym na zajmowanej przestrzeni. Zagospodarowanie takich hal nie jest jednak proste, istnieją jednak pewne rozwiązania, najpopularniejszym są tzw. magazyny wysokiego składowania. Nie każdy zdaje sobie sprawę na czym takie rozwiązanie polega.

Magazyn wysokiego składowania – Co to takiego jest?

Jest oto taka konstrukcja hali magazynowej, która pozwala na zainstalowanie wysokich regałów o wysokości nawet do kilkunastu metrów. Jest ich bardzo wiele w dużych miastach, Wrocław jest jednym z miast w których jest wiele takich magazynów. Wrocławski rynek magazynowy jest bardzo bogaty jeśli chodzi o tego typu obiekty i dlatego magazyny do wynajęcia Wrocław stanowią duży procent całego rynku magazynowego. Oczywiście nie są one obsługiwane przez pieszych pracowników, lecz przez wykwalifikowaną obsługę specjalistycznych wózków widłowych. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób kompletować zamówienia, czy też składować wyroby minimalizując wymaganą przestrzeń. Jest to rozwiązanie szczególnie zalecane przy magazynowaniu przedmiotów o większych gabarytach, tak by akcja ich załadunku i rozładunku była ekonomicznie opłacalna.

Ile kosztuje budowa magazynu wysokiego składowania?

Koszt budowy takiego magazynu na terenie Wrocławia liczony jest w milionach złotych. Jest to potężna inwestycja i oczywiście nie każdą firmę stać na jej sfinansowanie. Na szczęście, można skorzystać z oferty firm zewnętrznych specjalizujących się w budowie hal magazynowych, a następnie zarabiających na ich wynajmowaniu. Wynajem magazynów staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju i często jest on jedyną szansą dla początkujących przedsiębiorstw na pozyskanie przestrzeni do funkcjonowania. Jest to rozwiązanie dające im szansę na rozwój i stwarzające możliwości zaistnienia na rynku oraz efektywnej walki z konkurencją. Zamiast zbierać przez lata pieniądze potrzebne na budowę hali magazynowej, bądź wiązać się kredytami bankowymi, każdy przedsiębiorca może skorzystać z takiej oferty. Oczywiście nie jest to rozwiązanie najtańsze, patrząc z perspektywy osoby fizycznej ale dzięki temu jakie możliwości produkcyjne stwarza dla wynajmującego przedsiębiorstwa najczęściej jest opłacalne i rentowne.

Author: newser

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *