Mieszkasz w Łodzi i chciałbyś uzyskać samochód zastępczy z oc sprawcy?

samochody po wypadku

Nikt z nas nie planuje żadnego wypadku, nie zamierza wyrządzić szkody sobie ani innym, tym bardziej osobom, które są mu bliskie. Jeśli już jednak uległeś wypadkowi na terenie Łodzi i interesuje Ciebie to w jaki sposób mógłbyś otrzymać samochód zastępczy z oc sprawcy tego wypadku to zapoznanie się z tym artykułem pomoże Ci mamy nadzieję w uzyskaniu takowych informacji.

Gdzie jest zapisane, że przysługuje nam samochód zastępczy?

Wciąż bardzo nieliczna liczba ludzi posiada ubezpieczenie wypadkowe, czyli NNW kierowcy i pasażerów. I do czego to jest potrzebne? Czy faktycznie jest to zbędna polisa, gdy mamy OC, AC i ubezpieczenie na życie? Oto czym charakteryzuje się ubezpieczenie wypadkowe. Oto co na samym początku warto dowiedzieć się to to, że ubezpieczenie wypadkowe nie jest powiązane tylko z wypadkami podczas jazdy, ich zakres jest bardzo duży. A pokazuje nam to, że płacąc składkę, chronimy siebie i pasażerów nie tylko podczas codziennej jazdy samochodem, ale i w różnych innych przypadkach. W ramach NNW kierowcy i pasażera, ochrona obejmuje także szkody powstałe na skutek wsiadania i wysiadania z pojazdu, jego załadunku lub rozładunku, w trakcie postoju, garażowania i naprawy, na skutek pożaru, upadku albo wybuchu. Zakres jest zatem bardzo szeroki, niż opisuje nam to sama nazwa ubezpieczenia wypadkowego. Często to właśnie z umowy wynikają także opcje na samochody zastępcze. W przypadku kiedy braliśmy udział w wypadku i ten kto spowodował ma ubezpieczenie oc, to musi on mieć zapisane w swojej umowie informację, że z jego polisy będzie pokryty koszt wynajęcia samochodu zastępczego na czas naprawy. Są firmy, które dokładnie się w takich rzeczach specjalizują i mogą zaoferować samochody zastępcze z oc na terenie Łodzi lub Warszawy.

Polisa chroni osobę, która jest ubezpieczona oraz pasażerów i wielorazowo pasażerowie mogą być jacykolwiek i nie wymienieni w umowie, którą zawarliśmy w ramach ubezpieczenia. Jeżeli chcemy określić wydarzenie, jako nieszczęśliwy wypadek z następstwami dla kierowcy lub pasażerów, należy mieć świadomość tego, że są to określone zdarzenia. W razie uszkodzenia samochodu otrzymamy samochód z oc sprawcy. Do odszkodowania posiada prawo osoba upoważniona w razie jej śmierci, świadczenie otrzymuje osoba wpisana na polisie. Gdy taka osoba nie bierze udziału w wypadku lub także poniosła ona śmierć, odszkodowanie jest dziedziczone.

Dlaczego wielu ludzi nie kupuje polis i nie ma oc?

W dobie oszczędności i kryzysu odpowiedź jest wypisana czarno na białym, nie nabywamy ubezpieczeń wypadkowych, bo wydają się nam one zbędnym wydaniem pieniędzy lub po prostu nas na nie nie stać. Ubezpieczenie to możemy nazwać, że jest pewnym rodzajem umowy, którą zawiera się pomiędzy klientem a towarzystwem, które pracuje w placówce ubezpieczeniowej. Umowa ta w pewnym sensie jest obowiązkiem ubezpieczyciela do zagwarantowania ochrony i odszkodowania, jeżeli dojdzie do zdarzenia, które zostało wyszczególnione w polisie ubezpieczeniowej. Konsument poprzez zawarcie umowy ma obowiązek opłacania określonej w umowie składki i składka ta może być opłacana raz na rok, raz na miesiąc-zależnie od umowy i od typu polisy.

W przypadku gdy zdarzy się sytuacja objęta ubezpieczeniem, czyli sytuacja opisana przez umowę ubezpieczeniową obowiązkiem ubezpieczyciela jest zapłacić odszkodowanie, jednak tylko w przypadku jeśli klient towarzystwa ubezpieczeniowego postępował zgodnie z umową. Z umowy może wynikać także, że otrzymamy auto zastępcze z oc sprawcy. Warto pamiętać, że w każdym przypadku mamy prawo do samochodu zastępczego. Auto możemy dostać w ramach ubezpieczenia OC sprawcy kolizji lub wypadku, polisy AC jeśli mieliśmy ją wykupioną, a także w czasie naprawy samochodu, który uległ awarii.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *