Moja historia tworzenia stron internetowych!

projektant stron www

Cześć, jestem z Poznania i moją pasją od wielu lat jest tworzenie stron internetowych. Od jakiegoś czasu szykuję się do założenia własnej działalności gospodarczej, w związku z czym stale zastanawiam się nad tym, co wpisać sobie jako charakter działalności. Wiem już, że nie chciałbym w jej ramach zajmować się wyłącznie pisaniem, chciałbym też organizować koncerty i przyjmować zlecenia na tworzenie coraz większej liczby stron internetowych dla poznańskich firm.

Od kiedy tworzę strony www?

Proste strony www nauczyłem się tworzyć uczęszczając do liceum. Nie było jeszcze wówczas języka css ani technologii flash, w zupełności wystarczyła do tego znajomość podstaw html. Jeśli chciało się uzyskać jakieś ciekawsze efekty, trzeba było uczyć się javascript, a do tego poziomu nigdy nie doszedłem. Zresztą uważam, że profesjonalna strona www powinna być od takich udziwnień wolna – mogą powodować problemy związane z różną interpretacją kodu przez poszczególne przeglądarki, opóźniać wyświetlenie się strony i utrudniać ich katalogowanie przez boty wyszukiwarek.

Pierwszą stroną, którą wykonałem, była strona mojej kapeli. To oczywiście nie to samo co tworzenie stron www dla firm z Poznania, jednak zadanie wcale nie było łatwe. Strona musiała być czytelna i estetyczna, a poza tym musiała podobać się całej kapeli, a nie tylko mnie – ten warunek był najtrudniejszy do spełnienia, bo każdy z nas jest z nieco innej bajki, ma więc zupełnie inny gust. W końcu jednak strona została stworzona, trafiła do sieci i mogłem powoli zgłębiać tajniki pozycjonowania. Zagadnienie to okazało się naprawdę ciekawe i jak się okazało, całkiem nieźle się w nim odnalazłem.

Później, już za pieniądze, stworzyłem strony jeszcze kilku kolejnym kapelom. Wyglądało na to, że będę mógł dorobić sobie w ten sposób całkiem niezłą sumkę, jednak nadszedł czas myspace.com, a potem facebooka, więc wkrótce moje usługi kapelom przestały być potrzebne.

Do projektowania stron wróciłem dosłownie dwa miesiące temu. Musiałem stworzyć wizytówkę z próbkami tekstów, za pomocą której zamierzałem sprzedać swoje pisarskie usługi klientom. Musiałem sobie nie tylko wszystko przypomnieć, ale też nauczyć się nowych technologii, jak wordpress czy wspomniany wcześniej css. Tworzenie stron www okazało się być jeszcze bardziej interesujące niż kiedyś i gdy tylko skończyłem, wiedziałem, że na pewno nie będzie to moja ostatnia strona.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abym w ramach swojej działalności przyjmował zlecenia na proste strony www. Zdaję sobie sprawę z tego, że profesjonalna strona www na razie wykracza poza moje możliwości, ale przecież wszystkiego można się nauczyć. I jak najbardziej zamierzam to zrobić. Mam nadzieję, że będę mógł się kiedyś podzielić większymi sukcesami w zakresie tego co udało mi się osiągnąć!

Author: newser

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *