Po czym poznać dobrego psychologa?

Temat chorób psychicznych nadal jest pewnym tabu w naszym społeczeństwie. Boimy się chorych i traktujemy ich jak osoby bardzo niebezpieczne. Musimy jednak pamiętać, że jest to choroba jak każda inna. Tak samo jak standardowe schorzenia wymaga leczenia i odpowiedniej terapii, którą może zapewnić dobry psycholog. Osoby chore potrzebują naszego zrozumienia i dużej ilości wsparcia. Taka sytuacja nie jest dla nich łatwa. Są bardzo obciążeni psychicznie i osłabieni. Osoby bliskie powinny pomóc im w walce o własne zdrowie.

Pierwszym krokiem jaki powinny się podjąć jest zorientowanie się po czym poznać dobrego psychologa. Dopiero taka wiedzą pozwoli nam wybrać idealnego specjalistę. Powinien być to człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Wtedy mamy pewność, zer metody przez niego proponowane będą jak najbardziej skuteczne.  Dobrym psychologiem jest Grzegorz Kurowski z Wrocławia, prowadzący swój gabinet psychologiczny w tym mieście, więcej o nim można przeczytać tutaj: http://www.grzegorzkurowski.pl/o-mnie/Nie będzie on próbował na ślepo, a cała teoria z jaką jest zaznajomiony ma również poparcie w praktyce. Jest to niezwykle ważne, bo pierwsze zetkniecie z chorymi może by dużym wyzwaniem. Nawet najbardziej odporny i zaradny człowiek okazuje się wtedy bezradny i bezbronny.

Dlaczego warto rozpocząć terapię?

Żadnego objawu nie powinno się lekceważyć. Im wcześniej zaczniemy całe leczenie tym lepszy skutek przyniesie. Terapia chorób psychicznych nie jest wcale łatwym zadaniem. Nie zawsze mamy pewność, ze pacjent zostanie wyleczony. Z taką ewentualnością również powinniśmy się liczyć. Unikniemy wtedy nieprzyjemnych niespodzianek. Im wcześniej zauważymy symptomy choroby, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się z nią wygrać. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta terapia zminimalizuje prawdopodobieństwo nawrotów. Chory zwykle nie widzimy problemu i nie zauważa choroby. Liczy się tu rola otoczenia. To ono jest w stanie zauważyć niepokojące skłonności. Jeśli tak się stanie powinni skierować chorego do psychologa. Jest to koniecznie ponieważ choroba sama nie zniknie. Trzeba tego dokonać za wszelką cenę. Możliwe, że nie obejdzie się bez kłótni, ale powinniśmy pamiętać, ze to dla dobra bliskiej nam osoby. Sami nie jesteśmy w stanie mu pomóc.

Bardzo ważne by psycholog posiadał odpowiednio długi staż pracy

Niezbędna jest pomoc doświadczonego specjalisty z wieloletnim stażem. Będzie on doskonale wiedział jak należy postępować w przypadku konkretnego zaburzenia. Postawi on dobrą i celną diagnozę, co umożliwi skuteczne leczenie. To jest pierwszy i najważniejszy krok w całej terapii. Jakiekolwiek pomyłki na tym etapie sprawią, że efektów leczenia nie będzie widać. Psycholog będzie również ogromnym wsparciem dla rodziny. Poinstruuje jak powinno się postępować z chorym i jakich zachowań się wystrzegać. Poinformuje również w jakich momentach reagować i przychodzić na kolejną wizytę. W całej terapii pomocne również mogą okazać się leki. Leki stosowane są np w przypadku leczeniu depresji na psychoterapii. Wielu schorzeń nie jesteśmy w stanie wyleczyć bez nich. Połączenie leków i terapii u wybitnego psychologa przyniesie najlepsze efekty. Zaburzeń psychicznych nie wolno lekceważyć. Są one tak samo niebezpieczne jak inne choroby. Nieleczone sprawiają, że chory może skrzywdzić siebie i otoczenie. Obowiązkiem bliskich jest skierować taką osobę na leczenie.

Author: newser

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *