Sposoby na czyszczenie butów zamszowych

profesjonalny sprzęt do czyszczenia i konserwacji butów

Współcześnie żyjący ludzie mają do dyspozycji bardzo dużo produktów, których nie było w sklepach kilka dekad temu. Różne rodzaje pożywienia, ubrań, pełno zagranicznych marek – czasem ciężko jest zdecydować, który produkt wybrać. Lecz nadal sporo osób przekłada jakość nad ilość, kupując jedną, porządną parę butów, zamiast kilku gorszych. Jednak w jaki sposób dbać o obuwie ze skóry naturalnej?

Dlaczego czasem trudno jest wyczyścić buty z zamszu?

Zamsz jest najbardziej niewdzięcznym materiałem w tym wypadku, bowiem w przeciwieństwie do standardowej skóry, nie jest on gładki. Często wyczyszczenie buta z zamszu jest dla nas bardzo problematyczne, bowiem to właśnie ten element garderoby jest najbardziej narażony na zabrudzenia. Bowiem wystarczy chwila nieuwagi, by odbarwić powierzchnię w bardzo nieestetyczny sposób. Na szczęście współcześnie w każdym sklepie obuwniczym możemy zakupić specjalistyczne pasty, które znacznie ułatwią nam czyszczenie zamszowego obuwia. Kupując preparat, warto wziąć pod uwagę parę parametrów. Przede wszystkim przeznaczenie, najlepiej wybierać pasty, które są zadedykowane bezpośrednio dla zamszu. Uniwersalne preparaty bowiem nie będą już tak bardzo skuteczne, w końcu materiał ten jest bardziej wymagający. Poza tym, nie zakładajmy z który, że im więcej kosztuje pasta, tym jest lepsza. Producenci bowiem ukrywają koszty reklamy w cenie produktu, nie koniecznie poprawiając jego jakość.

A co zrobić z butami, które lata świetności mają już za sobą, jednak stan ich jest dobry, wymagają jedynie lekkiej konserwacji? W takiej sytuacji nie zapominajmy o szewcu. Zawód ten obecnie kojarzy nam się jedynie z osobą, która naprawia obcasy w damskich szpilkach, jednak odnawianie naturalnych skór również należy do jego zadań. Zna on sposoby na czyszczenie butów zamszowych, o których z pewnością nie słyszeliśmy. W Warszawie jest jedna firma, która szczególną uwagę poświęca właśnie butom wykonamy z zamszu, jednak sneakersspa oferuje też czyszczenie innych rodzajów butów, nie trzeba nawet mieszkać w Warszawie – można im wysłać zniszczone buty.

Warto oddać buty do czyszczenia już na początku sezonu jesienno-zimowego

Warto wraz z początkom sezonu jesienno-zimowego wybrać się do specjalisty z naszymi parami, aby je nie tylko wyczyścił, ale również zaimpregnował na nadciągającą zimę. Zamsz ma również sporą tendencję do powstawania odbarwień, spowodowanych na przykład solą, którą posypywane są chodniki w trakcie zimy. W takiej sytuacji często decydujemy się wyrzucić zniszczoną parę. Jednak jest to duże marnotrawstwo, szewc bowiem również z takim problemem sobie poradzi.

Współcześnie nadal wiele osób, woli zapłacić za parę butów dwa razy więcej mając pewność, że będzie ona służyć całe lata. Jednak niektóre materiały, takie jak zamsz, mimo iż wytrzymałe, nie są zbyt łatwe w konserwacji. Na szczęście obecnie mamy do dyspozycji specjalistyczne preparaty czyszczące. Poza tym, zawsze z pomocą może nam przyjść szewc, który zajmie się ich konserwacją.

Author: newser

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *